Elektronické peněženky / E-Wallets

Elektronické peněženky

Jak si založit elektronickou peněženku

Velice jednoduše! Každý si může založit elektronickou peněženku dle libosti a potřeby. Stačí kliknout níže na peněženku u které si chcete založit účet a budete přesměrováni rovnou na stránky, kde tak můžete během několika málo minut učinit.
Založení a vedení účtu je u těchto peněženek samozřejmě ZDARMA !

   Elektronická peněženka PayPal              Elektronická peněženka Paxum            Elektronická peněženka Payza
Elektronická peněženka PayPal             Elektronická peněženka Paxum           Elektronická peněženka Payza
 Elektronická peněženka PerfectMoney       Elektronická peněženka EgoPay
Elektronická peněženka Perfect Money              Elektronická peněženka EgoPay

Svět elektronických transakcí

Pokud si chceme začít vydělávat prostřednictvím internetu, budeme potřebovat také nástroje pro přesun financí a provádění plateb. K tomuto účelu bylo již vytvořeno mnoho služeb určených právě k těmto transakcím, jež nahrazují klasické zdlouhavé bankovní příkazy, platby prostřednictvím šeků (spíše využívané v zahraničí než v ČR) a nebo poskytovaní informací o svých kreditních a debetních kartách.
Tyto služby – říká se jim elektronické peněženky (E-peněženky, E-wallets) jsou většinou spojnicí mezi vaši kapsou (bankou) a mezi portálem (osobou, institucí) s níž chceme obchodovat. Elektronická peněženka je pak zastupována pouze Vaší emailovou adresou, či nějakým specifickým kódem, a ten jemuž platíme, nebo si od něj necháváme zaslat peníze, vidí pouze emailovou adresu a žádné jiné informace o nás. Elektronická peněženka je tedy bezpečnější volba placení na internetu a také mnohem rychleší než bankovní převody. Navíc mnohdy internetové obchody preferují platební styk pouze prostřednictvím elektronické peněženky z důvodů nízkých nebo žádných poplatků za převod.
Za vedení elektronické peněženky se neplatí a její provoz je zcela zdarma, pouze jsou strhávány drobné poplatky za převody peněz na jiné peněženky, či při výběru peněz nestandartním způsobem. Každá peněženka má vlastní poplatek, o kterém se dozvíte podrobně níže. Nezoufejte však, poplatky jsou minimální a ve srovnání s jinými způsoby plateb výborné.

Princip elektronické peněženky

Jak už jsem řekl, E-peněženka je spojnicí mezi vaší bankou a e-službou (e-shopem například). Založíte si E-peněženku pod nějakou emailovou adresou a ta reprezentuje adresu, kam Vám budou poslány peníze. Obchodník vlastnící také E-peněženku se do té své přihlásí, vyplní emailovou adresu kam peníze zaslat a vyplní množství peněz… a odešle je. Během několika vteřin dostane Příjemce upozornění emailem, že mu byla poslána platba a také se přihlásí do své peněženky, kde na něj již jeho peníze čekají!
Chce-li peníze postoupit do své kapsy (do banky), zadá příkaz k výběru a pokud tak neudělal dříve, vyplní informace o své bance (svůj bankovní účet), nebo číslo své kreditní karty (údaje z karty). Tyto informace tak vlastní pouze vaše E-peněženka a nikoliv každý s kým obchodujete. Zároveň tyto informace vyplňujete pouze jednou při prvním výběru z E-peněženky. V tom je celá jednoduchost plateb.
Pokud se rozhodnete vybrat si peníze z E-peněženky na váš účet prostřednictvím kreditní karty, jsou vám finance připsány ihned. Při bankovním příkazu je to obvykle 2-5 pracovních dnů.
Pokud chcete vy někam nebo někomu poslat peníze, zvolíte v peněžence příkaz vložení peněz na účet (pokud tam žádné nemáte) a peněženka vám dá na výběr opět z několika možností jak peníze vložit – Bankovním převodem, kartou, vložení z jiné E-peněženky atd. Dále jen pokračujete podle pokynů.
Nic víc za Elektronickou peněženkou není – žádná věda!

Comments are closed.